
W skład planowanego zestawu narzędzi wejdą:
- Nagrania 15 utworów muzycznych opartych na tradycyjnych melodiach pochodzących z naszych trzech krajów. Każdy z tych utworów zostanie profesjonalnie zaaranżowany i nagrany.
- Opisy choreografii opracowanych w trzech wersjach dla każdego z utworów. Naszym zdaniem przygotowanie kilku alternatyw ułatwi dopasowanie choreografii do składów grup dzieci, zróżnicowanych ilościowo i pod względem płci.
- Nagrania wideo każdej z choreografii w wykonaniu grupy tanecznej. Stanowić one będą uzupełnienie wspomnianych wcześniej opisów. Znajdą się tu również filmy instruktażowe wykonania poszczególnych kroków i figur.
Realizację projektu zaplanowaliśmy na dwa lata. W pierwszej fazie, trwającej od września 2016 do września 2017 roku zajmiemy się przygotowaniem wszystkich wspomnianych wyżej materiałów oraz udostępnieniem ich nauczycielom (na zasadach otwartej licencji) za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Kolejny rok szkolny 2017/18 poświęcimy na wdrażanie i upowszechnianie stworzonych narzędzi poprzez organizację spotkań z nauczycielami, podczas których będą oni mogli uzyskać wsparcie w pracy z gotowymi już materiałami, a także przeglądów grup tanecznych – stanowiących podsumowanie efektów, jakie daje praca z dziećmi z wykorzystaniem tychże narzędzi.
Mamy nadzieję, że nasz projekt spowoduje widoczny wzrost jakościowy zajęć tanecznych oraz wzrost popularności i wykorzystania tańca jako cennego narzędzia edukacyjnego.