W dniach 21 – 28 czerwca 2020 roku dwie grupy młodzieży, jedna z Polski druga z Litwy, a na co dzień członkowie Zespołów Ludowych, spotkały się w Murzasichlu, na Podhalu, aby działać na rzecz folkloru. W ramach Programu Wymiany Młodzieży Erasmus+, przez 8 dni prowadziły działania oparte o pozaformalne formy edukacji.

Jaki był cel naszego projektu?

Pomimo tego, że folklor staje się coraz bardziej modny w dzisiejszych czasach, to naszym zdaniem jest on dalej niedoceniany, a nawet czasem traktowany jak coś totalnie niezgodnego z trendami. Chcieliśmy to zmienić za pomocą naszego projektu! Zależało nam na tym, aby pokazać folklor w bardziej atrakcyjnej i przestępnej formie. Mamy nadzieję, że nam się to udało 

Przygotowaliśmy w tym celu modowe stylizacje inspirowane folklorem oraz choreografie łączące elementy tańców ludowych i nowoczesnych.

Pośrednim celem naszego projektu było także poznanie oraz wyćwiczenie narzędzi umożliwiających skuteczną promocję. W tym celu szczegółowo zapoznaliśmy się z funkcjonalnością Facebooka oraz przygotowaliśmy wiele wizualnych materiałów promocyjnych – naszym zdaniem najbardziej skutecznych w dzisiejszych czasach.

Jakie są efekty naszego projektu?

Głównym elementem promującym naszą idę oraz wypracowane przez nas rezultaty było wydarzenie online, które zobaczyło ponad 1000 osób. Nie widziałeś na żywo? Nic straconego! Nasz materiał nadal jest dostępny online.

Zapraszamy do obejrzenia kolaży zdjęć dokumentujących przygotowane przez nas modowe stylizacje!

Jak promowaliśmy nasze wydarzenie?

Aby promować folklor i odmienić jego postrzeganie przygotowaliśmy wiele materiałów promocyjnych – animacji, spotów a nawet film dokumentalny. Zapraszamy do oglądania!

Zainteresowaliśmy Wasz naszym Projektem?

Jesteście ciekawi jak przebiegał nasz projekt? Sami chcielibyście wziąć udział w podobnej inicjatywie, ale nie jesteście przekonani co do formy wymiany młodzieży? Zobaczcie, jak to wyglądało u nas! Zachęcamy do składania wniosków i aplikowania do programów Unii Europejskiej, a szczególnie Programu Erasmus+!

Mamy nadzieję, że realizacja naszego projektu przyczyni się do zmiany postrzegania folkloru przez osoby zarówno w naszych społecznościach lokalnych jak poza nimi.

Warunki korzystania

Warunki korzystania

Stowarzyszenie „Passionfruits” jest właścicielem praw autorskich majątkowych  i zależnych wszystkich zasobów dostępnych na stronie. Dopuszcza się ich wykorzystanie jedynie w celach edukacyjnych, mających charakter niezarobkowy i zgodnie z zasadami licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0).

 

Link do pełnej treści licencji:

 

https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/legalcode.pl

 

Wykorzystując którykolwiek z zasobów należy każdorazowo podać jego autora lub autorów (zgodnie z informacjami podanymi na stronie) oraz wskazać właściciela praw autorskich majątkowych.

 

Na przykład:

 

Tytuł: Serele

Muzyka: Witold Jarosiński

Choreografia: German Komarovski

Własność praw autorskich majątkowych: Stowarzyszenie „Passionfruits”.

 

Jakakolwiek modyfikacja lub ingerencja w integralność utworów jest niedozwolona.

 

W razie wątpliwości dotyczących zasad wykorzystania zasobów, prosimy o kontakt.

You have Successfully Subscribed!