Partnerstwo Strategiczne na rzecz Tańca w Edukacji zostało przygotowane przez trzy organizacje z trzech europejskich krajów – Stowarzyszenie „Hobby Folk” z Litwy, Miejskie Koło PZKO w Czeskim Cieszynie „Olza” z Republiki Czeskiej oraz Stowarzyszenie „Passionfruits” z Polski. Naszym głównym celem jest podniesienie jakości zajęć tanecznych prowadzonych w przedszkolach i szkołach podstawowych oraz zwiększenie popularności tańca, jako narzędzia edukacyjnego. Chcemy cel ten osiągnąć podchodząc do problemu w nowatorski sposób – przygotowaliśmy zestaw narzędzi edukacyjnych dostępnych w Internecie, które mają wesprzeć nauczycieli w ich pracy z dziećmi.

W skład tego zestawu narzędzi wchodzą:

  • Nagrania 15 utworów muzycznych opartych na tradycyjnych melodiach ludowych pochodzących z naszych trzech krajów. Każdy z utworów został profesjonalnie zaaranżowany przez kompozytora tak, iż stanowi wariację na temat oryginalnej melodii, nadaje jej nową formę oraz umożliwia opowiedzenie historii poprzez choreografię. Zestaw ten zatytułowaliśmy „Muzyczne Historie z Trzech Krajów”.
  • Choreografie opracowane w trzech wersjach dla każdego z utworów. Przygotowanie kilku alternatyw ułatwi naszym zdaniem dopasowanie choreografii do składów grup dzieci, zróżnicowanych ilościowo i pod względem płci.
  • Nagrania wideo każdej z choreografii w wykonaniu grupy tanecznej oraz filmy instruktażowe wykonania poszczególnych kroków i figur.

Wszystkie wspomniane wyżej materiały chcemy udostępnić Państwu za pośrednictwem tej strony internetowej. Poniżej znajduje się lista tytułów opracowanych tańców. Po wybraniu jednego z nich przejdą Państwo na stronę, na której mogą Państwo obejrzeć nagrania wideo różnych wersji choreografii i instruktażu do nich, przesłuchać muzykę oraz pobrać każdy z tych plików.

W roku szkolnym 2017/18 prowadzić będziemy też działania upowszechniające i wdrażające stworzone narzędzia. Zaplanowaliśmy między innymi organizację warsztatów z nauczycielami, podczas których będą oni mogli uzyskać wsparcie w pracy z gotowymi już materiałami. Mamy nadzieję, że nasz projekt spowoduje widoczny wzrost jakościowy zajęć tanecznych oraz wzrost popularności i wykorzystania tańca jako cennego narzędzia edukacyjnego.

Państwa opinie są dla nas bardzo cenne – zapraszamy do kontaktu!

Warunki korzystania

Warunki korzystania

Stowarzyszenie „Passionfruits” jest właścicielem praw autorskich majątkowych  i zależnych wszystkich zasobów dostępnych na stronie. Dopuszcza się ich wykorzystanie jedynie w celach edukacyjnych, mających charakter niezarobkowy i zgodnie z zasadami licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0).

 

Link do pełnej treści licencji:

 

https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/legalcode.pl

 

Wykorzystując którykolwiek z zasobów należy każdorazowo podać jego autora lub autorów (zgodnie z informacjami podanymi na stronie) oraz wskazać właściciela praw autorskich majątkowych.

 

Na przykład:

 

Tytuł: Serele

Muzyka: Witold Jarosiński

Choreografia: German Komarovski

Własność praw autorskich majątkowych: Stowarzyszenie „Passionfruits”.

 

Jakakolwiek modyfikacja lub ingerencja w integralność utworów jest niedozwolona.

 

W razie wątpliwości dotyczących zasad wykorzystania zasobów, prosimy o kontakt.

You have Successfully Subscribed!